Čehija

"Nav sezonas" jēdziens Čehijā neeksisstē principā: šeit var gan janvārī, gan jūlijā pastaigāties pa viduslaiku pilsētu ieliņām, apskatīt skaistākās no tūkstoš pilīm, baudīt svaigu alu (Čehija ir līderis alus putu kvalitātē) un ēst ceptas desiņas, bet pēc gastronomiskā ceļojuma doties uz karlovaras kūrortiem - uzlabot savu veselības stāvokli. 

  

Čehija ir populāra valsts lingvistiski noskaņoto tūristu vidū. Tāpat Čehijā ir kvalitatīvi slēpošanas kūrorti. Bet vasarā Jūs varat doties pludmales kūrortā pie Mahovo ezera. Kā Jūs jau sapratāt - Čehijā ikviens atradīs atpūtu savā gaumē!

Čehija - informācija par valsti

Ģeogrāfija

Čehija atrodas Centrāleiropā. Čehijas Republiku veido trīs vēsturiski reģioni – Bohēmija, Morāvija un Silēzija. Čehija robežojas ar Poliju ziemeļos, Vāciju ziemeļos un rietumos, Austriju dienvidos, Slovākiju austrumos. Čehijas teritorija ir ar lielu reljefa un dabas apstākļu dažādību. Augstākais Čehijas kalns ir Snezka, kura virsotne sasniedz 1602 m.

 

Administratīvais iedalījums

13 reģioni un 1 galvaspilsēta – Jihocesky, Jihomoravsky, Karlovarsky, Kralovehradecky, Liberecky, Moravskoslezsky, Olomoucky, Pardubicky, Plzensky, Praha, Stredocesky, Ustecky, Vysocina, Zlinsky.

Klimats

Mērens, pārejošs no piejūras uz kontinentālu. Vasaras siltas, vidējā jūlija temperatūra ir +20ºC, ziemas ir vēsas un mitras, vidējā janvāra temperatūra ir no 0ºC līdz +5ºC. Jūlijā temperatūra var sasniegt pat +33ºC, bet februārī var būt pat -17ºC. Vidējais nokrišņu daudzums 500 – 700 mm gadā. Vislabākais laiks apmeklēšanai ir maijs, jūnijs un septembris.

Izejamās dienas

 • 1. janvāris – Jaunais gads
 • Marts/aprīlis – Lieldienu pirmdiena
 • 1. maijs – Darba svētki
 • 8. maijs – Atbrīvošanas diena
 • 5. jūlijs – Sv.Kirila un Sv.Metodija diena
 • 6. jūlijs – Jana Husa nāves diena
 • 28. septembris – Čehijas valstiskuma svētki
 • 28. oktobris – Neatkarības diena
 • 17. novembris – Brīvības un demokrātijas diena
 • 24. decembris – Ziemassvētku vakars
 • 25. decembris – Pirmie Ziemassvētki
 • 26. decembris – Otrie Ziemassvētki

Pilsētas

Prāga

Čehijas galvaspilsētas, kas bieži vien tiek dēvēta par Tūkstoš torņu pilsētu, Pilsētu māti vai arī par Maģisko Prāgu. Jau kopš pašiem pirmsākumiem Prāga ir vienmēr bijusi valsts politiskais, kultūras un darījumu centrs. Prāga ir vairāk nekā 1000 gadus veca. Prāgai piemīt īpašs šarms, ko var sajust jebkurā gadalaikā. Pilsētas ievērojamākās vietas ir Prāgas pils – pasaulē lielākā pils, kas ierakstīta Ginesa Rekordu grāmatā, Čārlza tilts – vecākais tilts Prāgā, Svētā Vitusa katedrāle – lielākā katedrāle Prāgā, kas ir arī viena no Čehijas simboliem, Astronomiskais pulkstenis vecpilsētā, Ebreju sinagogas, Petrin pakalns – kas ir augstākais Prāgā.

Brno

Čehijas otra lielākā pilsēta. Šodien Brno ir komercizstāžu galvenā pilsēta. Brno gadsimtiem bijusi ne tikai Morāvijas galvaspilsēta, bet arī varens cietoksnis, ar vienu no Habsburku monarhijas visstingrākajiem cietumiem, kas apslēpts Špilberkas pils pagrabos. Brno pilsētai ir savs UNESCO piemineklis – funkcionālistiskā Tugendhata villa, ko projektējis arhitekts Miese van der Rohe.

Olomouc

13.gadsimtā pie Morava upes tika nodibināta kā karaliskā pilsētā. Būdama pēc Prāgas otrs vissenākais pieminekļu rezervāts Čehijā, Olomouc ir pilna retu pieminekļu, no kuriem visnozīmīgākais ir Svētās Trīsvienības stabs, kas ierakstīts UNESCO sarakstā. Vēsturisko centru rotā grezni kungu nami, renesanses rātsnams ar viduslaiku pulksteni un unikālas baroka strūklakas.

Pilsen

Ceturtā lielākā pilsēta Čehija, kuru apdzīvo 170 000 iedzīvotāju. Pilsētā ievērības cienīga ir Sv.Bartholomeva baznīca, kuras tornis ir augstākais visā Čehijā (103 m).

Velke Karlovice

Šī zaļā paradīze ir aktīva atvaļinājuma sinonīms. Vasarā tā piedāvā trošu centru, adrenalīna pilnus nobraucienus pa kalnu nogāzēm ar kalnu divriteņiem, vai golfa laukumu. Tiklīdz uzsnieg sniegs, kvalitatīvi aprīkotie kalnu slēpošanas centri piepildās ar slēpotājiem, drosminiekiem, kas gatavi izbaudīt ziemas priekus.

Pālava

Pālava un tās apkārtne iepriecinās dabas, pieminekļu, vīna un ūdens cienītājus. Nelielā teritorijā šeit var ieraudzīt jūras ērgli, pasmaržot savvaļas īrisus, nokāpt kaļķakmens alā, uzkāpt pie viduslaika cietokšņa drupām, vīna dārzā nogaršot glāzīti dzirkstoša vīna, apbrīnot tautas pieminekļus.